کشتی Q-Max ships

معرفی و بررسی کشتی Q-Max ships

عجایب کشتی Q-Max ships

فهرست مطلب

پیش از این مطلب درباره بزرگترین کشتی های دنیا صحبت کردیم.همچنین برای شما گفتیم که امروزه از شیوه های بسیار زیادی برای حمل و نقل جاده ای از جمله کامیون الکتریکی و بوژی کش ها استفاده میکنند.اما در دنیای امروز کشتی های باری دارای اهمیت های بسیار بیشتری هستند.در لیست بلند بالای بزرگترین کشتی های دنیا به معرفی کشتی Q-Max ships خواهیم پرداخت.همچنین به یاد داشته باشید که گروه صنعتی مبین کانتین به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های صنعتی و فعال در حوزه کانتینر در ایران این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی از جمله خرید کانکس ، فروش کانکس و کانکس ویلایی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

Q-Max نوعی کشتی است ، به طور خاص یک حامل گاز طبیعی مایع غشایی. به نام Q-Max ، “Q” مخفف قطر و “Max” برای حداکثر اندازه کشتی است که می تواند در پایانه های LNG در قطر اسکله کند. کشتی هایی از این نوع بزرگترین حمل کننده LNG در جهان هستند.

کشتی با اندازه Q-Max به طول ۳۴۵ متر (۱۱۳۲ فوت) طول دارد و ۵۳٫۸ متر طول (۱۷۷ فوت) عرض و ۳۴٫۷ متر (۱۱۴ فوت) بلند دارد ، و پیش نمایش تقریبا ۱۲ متر (۳۹ فوت)

ابعاد کشتی Q-Max ships

گنجایش LNG برابر با ۲۶۶،۰۰۰ مترمکعب (۹،۴۰۰،۰۰۰ مس فوت) ، برابر با ۱۶۱۹۹۴،۰۰۰ متر مکعب (۱۰۹ × ۵/۷۲۰۸ فوت فوت) گاز طبیعی است. این پیشرانه توسط دو موتور دیزل با سرعت آهسته سوخته HFO سوق می شود ، که ادعا می شود از توربین های بخار سنتی بسیار کارآمدتر و سازگار با محیط زیست هستند.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

کانکس

کانکس ویلایی

در صورت خرابی موتور ، موتور خراب را می توان از هم جدا کرد و به کشتی اجازه می دهد سرعت ۱۴ گره را حفظ کند

کشتی  Q-Max مجهز به سیستم جوشکاری مجدد (هیئت مدیره) برای کار با گاز جوش ، روان سازی آن و بازگشت LNG به مخازن بار هستند.

کشتی Q-Max ships

سیستم جبران مجدد در هیئت مدیره امکان کاهش تلفات LNG را فراهم می کند ، که این امر منافع اقتصادی و زیست محیطی ایجاد می کند.

اندازه کشتی Q-Max ships

به طور کلی ، تخمین زده می شود که ناقلین کشتی Q-Max حدود ۴۰٪ نیاز انرژی و انتشار کربن کمتر از حامل های LNG معمولی دارند.

برآوردهای ذکر شده اما سوخت اضافی را که برای جبران مجدد گاز جوش به جای سوختن بنزین برای سوخت استفاده می شود ، نادیده می گیرند. کشتی ها روی روغن سوخت سنگین (HFO) کار می کردند ، اما راشدا در سال ۲۰۱۵ با قابلیت سوزاندن بنزین مجددا نصب شد.

حاملان Q-Max LNG در سال ۲۰۰۵ سفارش داده شدند. آنها توسط صنایع سنگین سامسونگ و کشتی سازی دوو و مهندسی دریایی ساخته شده اند. سیستم جوشکاری مجدد Boil Off Gas نصب شده (Ecorel) توسط Cryostar تهیه و تحویل داده شده و توسط Lloyds Register تأیید و تأیید شده است.

 

نخستین شرکت هواپیمایی Q-Max LNG در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ از حوضچه خشک خارج شد. مراسم نامگذاری در ۱۱ ژوئیه ۲۰۰۸ در کارخانه کشتی سازی صنایع سنگین سامسونگ در جزیره Geoje ، کره جنوبی برگزار شد. قبل از مراسم نامگذاری خود به عنوان Hull 1675 ، کشتی توسط حضرت عالی شیخ موزه ناصر المسناد به نام موزه نامگذاری شد. [۱۸] موزه در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۸ تحویل داده شد. طبق طبقه بندی لوید ثبت می شود.

کشتی Q-Max ships یک کشتی شگفت انگیز

اولین سفر با یک تانکر و کشتی Q-Max توسط خود موزه در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۹ انجام شد ، وقتی تانکر ۲۶۶،۰۰۰ متر مکعب LNG را به بندر بیلبائو BBG ترمینال تحویل داد. . روزها قبل ، این کشتی برای اولین بار کانال سوئز را منتقل کرده بود.

ناوها Q-Max LNG توسط STASCo (شرکت بازرگانی و حمل و نقل بین المللی شل ، بخش لندن شرکت بین المللی شل) اداره می شوند که متعلق به آنها است که متعلق به شرکت حمل و نقل گاز قطر (ناکیلات) است و آنها را به تهیه کنندگان LNG قطر قطرها و RasGas منتقل می کنند. [۱] درمجموع ، قراردادهایی برای ساخت ۱۴ فروند کشتی Q-Max منعقد شد.

کشتی Q-Max ships

چهارده کشتی خواهر در خدمت هستند به نامهای: موزه ، المیادا ، مکینز ، آل مفیار ، ام املال ، بو سامرا ، الغویریه ، لیجمیلیا ، ال سامریا ، آل دافنا ، شاگره ، زرگا ، آمایرا و راشدا. همه ۱۴ کشتی Q-Max در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ تحویل داده شدند.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

خرید کانتینر

خرید کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *