پلان کانکس

طراحی پلان کانـکس 

فهرست مطلب

پلان کانکس همانگونه که در مقدمه گفته شد به معنی ترسیم اولیه یک سازه پیش ساخته می باشد که مسیر کلی فرآیند تولید را مشخص کرده و جای قرار گیری هریک از اجزا را مشخص می کند. این پلان می بایست در مرحله ای که میخواهیم نوع سازه و کاربری آن را مشخص کنیم طراحی شود و در آن اطلاعات کلی مانند ارتفاع سازه ، طول و عرض ، محل قرار گیری درب و ابعاد آن ، محل قرار گیری پنجره ها و ابعاد آنها مشخص گردد.

در تولید سازه هایی که جزئیات بیشتری دارند و سیستم های مختلفی در آنها استفاده می شود می بایست نقشه جزئیات تاسیساتی مانند نقشه برق ، نقشه لوله کشی نیز مشخص گردد.مجموع این نوع پلان را نقشه های فاز یک معماری کانکس می نامند.

البته در اینجا کلمه پلان کانکس نما های جانبی که برای تولید به آنها نیاز می باشد را نیز شامل می شود چرا که بسیاری از اطلاعات مورد نیاز جهت ساخت کانکس در نما های جانبی آن مشخص می گردد ، اطلاعاتی نظیر ابعاد پنجره ها و ارتفاع آنها از کف ، نوع بازشو و یا فیکس بودن آنها ، تاج و محل قرار گیری هالوژن های نما و بسیاری از جزئیات مورد نیاز دیگر.

گروه صنعتی مبین کانتین به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های صنعتی در ایران این افتخار را دارد که به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص سازه های پیش ساخته بپردازد.

مزایای طراحی انحصاری کانکس

با طراحی انحصاری کانکس شما قادر خواهید بود تا متناسب با نیازهای شخصی و مطابق با سلایق خودتان ساختار متناسب با سازه را طراحی و اجرا کنید. ممکن است شما در ذهن خود ایده هایی داشته باشید که در کانکس های پیش ساخته وجود نداشته باشد. می توان به خوبی  اهمیت این موضوع را پی برد.  همانطوری که میدانید می توانیم با انواع سازه های پیش ساخته اشنا شد . در این بخش تلاش میشود تا براساس نیاز سازه های مناسب با مشاغل مختلف معرفی شوند.

 

برخی از انواع سازه های موجود که می توان از آن به عنوان نمونه های بارز محصولات مبین کانتین اشاره کرد.

خدمات ارائه شده توسط مبین کانتین را می توان در بخش های زیر دسته بندی کرد

قیمت کانتین

فروش کانکس

فروش کانتینر

پلان

نوعی دیگر از ترسیمات نیز وجود دارد که گاها برای سازه های پیجیده با جزئیات زیاد استفاده می شود که به آن نقشه فاز دو معماری کانکس می گویند، در این نوع نقشه اطلاعات دقیق تری از جزئیات هربخش بصورت مجزا ترسیم شده و کیه موارد ساخت کانکس مانند نحوه اتصالات قطعات به یکدیگر ، نوع و شماره پیچ و پرچ ها ، نوع الکترود مصرفی برای جوش قطعات اسکلت ، مسیر داکت ها و نمره سیم های برق ، ضخامت عایق و تخته ، و بسیاری دیگر از جزئیات در آن ترسیم و تشریح می شود که البته امری تخصصی و می بایست توسط مهندس متخصص طراحی گردد.

طراحی پلان کانکس ویلایی

در این نوع سازه می بایست پلان گویای مشخصات کلی و ابعاد دقیق سازه باشد و به علاوه آن محل قرار گیری اتاق خواب ها و پارتیشن های جدا کننده ، سرویس های بهداشتی و آشپز خانه مشخص گردد.معمولان در پلان کانکس ویلایی از چند شیت و صفحه مجزا برای ترسیم نقشه بخش های مختلف استفاده می شود.بطور مثال کابینت آشپز خانه و متعلقات آن دارای نقشه مجزا ، سرویس های بهداشتی و تاسیسات آنها دارای نقشه مجزا ، انباری ها و کمد دیواری ها نیز دارای نقشه مجزا با جزئیات مربوط به خود می باشند که همگی بطور کلی روی پلان اولیه مشخص می باشند اما برای اطلاع از جزئیات هرکدام می بایست به نقشه همان بخش مراجعه نمود.این شیت ها درمجموع تشکیل یک پلان کامل کانکس را می دهند که گاها تعداد آنها در یک سازه ویلایی به بیش از بیست صفخه نقشه می رسد. هرچه نقشه ها دقیق تر و فنی تر ترسیم شده باشند ، ساخت سازه نیز اصولی تر و با کیفیت تر پیش خواهد رفت.

گروه صنعتی مبین کانتین به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های صنعتی در ایران این افتخار را دارد که به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید با استفاده از لینک های زیر با ما همراه باشید :

خرید کانتینر

خرید کانکس

5/5 - (1 امتیاز)