بزرگترین کشتی

۵ کشتی بزرگ دنیا

بزرگترین کشتی های دنیا

فهرست مطلب

پیش از این مطلب برای شما گفتیم که کشتی حمل بار در دنیا موارد استفاده بسیار زیادی دارد.همچنین گفتیم که شیوه های حمل و نقل جاده ای به وسیله جدید ترین کامیون الکتریکی در دنیا انجام میشود اما همه این مطالب را باید در کنار معرفی بزرگترین کشتی های دنیا قرار دهیم تا جذابیت های حمل و نقل دریایی فراموشمان نشود.همچنین به یاد داشته باشید که گروه صنعتی مبین کانتین به عنوان یکی از اصلی ترین تولید کنندگان کانتینر در ایران این افتخار را دارد که در خصوص خدمات بسیار زیادی از جمله خرید کانتینر،خرید کانکس و موارد بسیار زیادی آماده خدمت رسانی به شما ایرانیان عزیز خواهد بود.

برخی از بزرگترین کشتی های جهان به شکل مخازن نفتی، محموله های باربری و خطوط کروز قرار می گیرند. این ماشین های مگا، شگفتی های مهندسی هستند و بیش از ۹۰ درصد از کالاهای حمل شده در جهان را به خود اختصاص می دهند و به مردم نمی گویند. چه کسی می گوید که اندازه مهم نیست؟

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

کانکس

کانکس ویلایی

معروف ترین و  بزرگترین کشتی های دنیا

چشم انداز دقیق یکی از این سوپرتانکورها نزدیک می شود و این بدان معنا است که جاذبه واقعی تکنیک های تولید و طراحی در فرایند ساخت و ساز وجود دارد. این ماشین آلات مجهز به سیستم های نیروی عظیم نیاز دارند. برخی از دیزل، برخی از هسته ای، برخی از باد و حتی برخی از انرژی خورشیدی استفاده میکنند .

بزرگترین کشتی ها در اندازه های مختلف برای برنامه های مختلف می آیند. برخی از آنها نیاز به موتورهای دیزلی بزرگ برای حمل بار حمل ونقل کانتینری دارند، در حالی که کشتی های نیروی دریایی شامل سیستم های نیروی هسته ای می شوند تا ماه ها به پایان برسد. اما بدون توجه به روش نیروی محرکه، مهندسی پشت این ماشین ها کاملا دیدنی است.

این عروق ها خیلی سازگار با محیط زیست نیستند. حمل و نقل موجب تقریبا ۱،۴ میلیارد تن دی اکسید کربن (در سال ۲۰۰۸)، نزدیک به ۶ درصد کل انتشار دی اکسید کربن و دو برابر آن در حمل و نقل هوایی است. به همین دلیل، کشتی های بیشتری با موتورهای با کارآمد و سیستم های هیبریدی نصب می شوند.

بزرگترین کشتی در اینجا لیستی از چند بزرگترین کشتی موجود در دنیا وجود دارد.

  1. Knock Nevis

طولانی ترین کشتی که تاکنون ساخته شده بود، یک تانکر نفتی به نام Knock Nevis شناخته شد. Knock Nevis یا Mont که بعدها در آخرین سفر آن نامگذاری شد، ULCC Supertanker بود که در نهایت در سال ۲۰۰۹ از کار افتاد.این بزرگترین کشتی دنیا بوده است.

معرفی بزرگترین کشتی های دنیا

Knock Nevis بزرگترین جسم ساخته شده انسان ساخته شده در سیاره بود. از ستون تا تعظیم کشتی طولانی تر از ارتفاع ساختمان امپایر است. این کشتی ۴۵۸٫۴۵ متری (۱،۵۰۴ فوت) داشت و دارای ظرفیت ناگهانی ۱۹۵،۹۴۱ GT (214،۷۹۳ NT) بود.

بزرگترین کشتی

این کشتی ۳۵ خدمه دارای سرعت کروز ۱۶ گره (۳۰ کیلومتر / ساعت و ۱۸ مایل در ساعت) بود و توسط یک پروانه با قطر ۹ متر (۳۰ فوت) به حرکت درآمد. نویس ۹ کیلومتر (~ ۵٫۵ مایل) را برای کم کردن سرعت کروز به ایستادن آماده کرد و دایره چرخشی ۳ کیلومتر (~ ۲ مایل) داشت.

۲٫ TI Class Supertankers

بزرگترین کشتی دنیا از نمونه تانکرهای نفتی که هنوز در معرض عمل هستند، supertankers کلاس TI هستند. ناوگان تانکر بین المللی L.L.C شامل TI آفریقا، TI آسیا، TI اروپا و TI اقیانوسیه است.مگا تانکرها توسط شرکت Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering در Okpo، کره جنوبی در سال ۲۰۰۳ برای شرکت Hellespont ساخته شد.

بزرگترین کشتی

برخی از بزرگترین کشتی های دنیا

محدوده TI 78 متر (۲۵۶ فوت) کوتاهتر از Knock Nevis که در بالا اشاره کردیم تنها در ۳۸۰ متر (۱،۲۴۷ فوت) طول دارد.

محدوده TI دارای ظرفیت ۲۳۴۰۰۶ GT (162،۴۷۷ NT) و می تواند در ۱۶٫۵ گره (۳۰٫۵ کیلومتر / ساعت و ۱۸٫۹ مایل در ساعت) به طور کامل بارگیری شود.

۳٫ Q-Max ships

بزرگترین نوع غشای مایع در جهان، کشتی های Q-Max هستند. آنها ظرفیت ناخالص ۱۶۲،۴۰۰ GT و طول ۳۴۵ متر (۱۱۳۲ فوت) دارند. کشتی های Q-max دارای ظرفیت ۲۶۶،۰۰۰ متر مکعب (۹،۳۹۳،۷۰۱ فوت مکعب) و سفر با ۱۹٫۵ گره (۳۶٫۱۱۴ کیلومتر / ساعت، ۲۲٫۴ مایل در ساعت) هستند.این نمونه از بزرگترین کشتی های دنیا هستند.

بزرگترین کشتی ۴٫ CSCL Globe

در نوامبر ۲۰۱۴، مراسم نامگذاری برای بزرگترین کشتی حمل و نقل کانتینر CSCL Globe برگزار شد. CSCL Globe اولین بار از پنج ظرفیت ۱۹،۰۰۰ TEU کانتینری بود که توسط خطوط کشتیرانی چین (CSCL) در سال ۲۰۱۳ سفارش داده شد.

بزرگترین کشتی

۵٫ Oasis of the Seas

Oasis of the Seas و Allure of Seas و Harmony of Seas، که قبلا “Genesis Project” شناخته می شود، بزرگترین کشتی های مسافری یا کشتی های کروز هستند که توسط شرکت Royal Carribean ساخته شده اند .. آنها در سال ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ ساخته شدند به ترتیب.گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

خرید کانتینر

خرید کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *