کشتی حمل بار

انواع کشتی حمل بار

معرفی انواع کشتی حمل بار

فهرست مطلب

پیش از این مطلب برای شما دباره شیوه های مختلف حمل بار و همچنین قوی تری بوژی کشی های دنیا و بروزترین کامیون الکتریکی با شما صجبت کردیم. اما هنگامی که بحث محموله دریایی به میان می آید، انواع کشتی حمل بار و شیوه های حمل و نقل بر اساس محموله های به وجود می آید.همچنین به یاد داشته که گروه صنعتی مبین کانتین به ارائه محصولات و خدمات بسیار زیادی از جمله کانکس ، فروش کانکس و فروش کانتینر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

مخازن – در حال حاضر شایع ترین روش حمل و نقل استفاده می شود برای حمل ۲۰، ۴۰ و ۴۵ ظروف .. جزئیات بیشتر در مورد اندازه / نوع و استفاده از ظروف در مقاله دیگری دنبال خواهد شد .. این در ظرفیت های مختلف در حدود از ۸۵ teus (بیست واحد معادل) به ۱۵،۰۰۰ + teus .. بزرگترین در حال حاضر، اما مائرسک ..

بهترین کشی حمل بار

کشتی مخزنی فله ای – برای حمل کالاهای فله مانند گندم، گوگرد، سنگ آهن، زغال و غیره استفاده می شود.

مخازن باربری – مورد استفاده برای حمل انواع مختلف محموله – محموله کیسه ای (سیمان، شکر و غیره)، محموله های پالت (رنگ، مواد شیمیایی و غیره)، چوب و غیره و غیره

Ro-Ro Vessels – برای حمل کالاهای چرخ دار مانند خودروها، اتوبوس ها، کامیون ها، exacavators ها و غیره استفاده می شود. این کشتی حمل بار همچنین می تواند برخی از محموله های پروژه را حمل نماید تا زمانی که آنها در تریلرهای مافیایی یا هر نوع دیگر حالت های چرخ دار … بیشتر به عنوان PCC (حامل اتومبیل خالص) و PCTC (ماشین های خالص و کامیون) طبقه بندی می شوند که هدف از آنها از نام ها واضح است ..

کشتی حمل بارکشتی های چند منظوره – برای حمل ترکیبی از بارهای بالاتر استفاده می شود .. انبارهای بسیار متنوع، محبوب و مفید به ویژه در مسیرهای خاصی که نیاز به کشتی حمل بار وژه خودشان دارند و دارای امکانات حمل و نقل در ساحل نیستند ..

Tanker Vessels – برای حمل کالاهای مایع مختلف مانند روغن، مواد شیمیایی و غیره استفاده می شود.

بهتری کشتی حمل بار 

حامل های خام – استفاده می شود برای حمل و نقل نفت خام – بیشتر به عنوان VLCC (حامل بسیار بزرگ خام) و ULCC (فوق العاده بزرگ خالص حامل)

حامل های LNG – برای حمل و نقل گاز طبیعی مایع استفاده می شود.

Reefer Vessel – برای حمل کالاهای یخ زده یا درجه حرارت تحت کنترل کالاهای مانند میوه ها، گوشت، ماهی و غیره استفاده می شود. محموله های باری تحت دسته های مختلف بر اساس اندازه، ابعاد و وزن آنها طبقه بندی می شوند و با کشتی حمل بار ویژه خود جابجا میشوند .

بیشترین دسته بندی های مشترک (در زمان این پست) عبارتند از:

اندازه دستی، کشتی بین ۲۸،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ DWT وزن دارد

Handymax، کشتی هایی که بین ۴۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ DWT وزن دارند

کشتی حمل بار

پاناماکس، بزرگترین اندازه کشتی است که میتواند از طریق کانال پاناما عبور کند – DWT بین ۶۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ تن

Aframax، به طور کلی تانکرهای بین ۷۵،۰۰۰ تا ۱۱۵،۰۰۰ DWT وزن دارد.

کشتی حمل بار در ایران

Suezmax، بزرگترین اندازه کشتی حمل بار است که می تواند از طریق کانال سوئز عبور کند – DWT حدود ۱۵۰،۰۰۰ تن

Malaccamax، بزرگترین اندازه کشتی که می تواند از طریق تنگه Malacca حرکت کند، DWT را از نظر بینظمی بین ۲۸۰۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ تن از نظر کشتی های کانتینری

Capesize، کشتی های بزرگتر از Panamax و Suezmax که نمی توانند از طریق کانال پاناما یا کانال سوئز عبور کنند و باید از طریق کیپ امید و Cape Horn عبور کنند – بیش از ۱۵۰،۰۰۰ تن تن در DWT

VLCC (حامل بسیار بزرگ خالص)، supertankers بین ۱۵۰،۰۰۰ تا ۳۲۰،۰۰۰ DWT

ULCC (فوق العاده بزرگ خالص حامل)، supertankers بین ۳۲۰،۰۰۰ و ۵۵۰،۰۰۰ DWT

Seawaymax، بزرگترین اندازه کشتی که می تواند از طریق قفل کانال سواحل دریای سنت لارنس متناسب باشد، دارای DWT بین ۱۰،۰۰۰ تا ۶۰،۰۰۰ تن.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *