کشتی Knock Nevis

تاریخچه کشتی Knock Nevis

کشتی Knock Nevis بزرگترین کشتی تاریخ بشر

فهرست مطلب

پیش از این مطلب برای شما گفتیم که بزرگترین کشتی های دنیا چه نام هایی داشتند و خلاصه ای از فعالیت و ابعاد آنها را برای شما آماده کردیم.اما در ادامه این مطلب و پیرو بررسی شیوه های خرید کانتینر برای شما محتوایی را درباره بزرگترین کشتی در تاریخ بشریت با نام کشتی Knock Nevis آماده کرده ایم تا این ابرسازه دست انسان را بهتر بشناسید. علاوه بر این ها این نکته را به یاد داشته باشید که گروه صنعتی مبین کانتین به عنوان یکی از اصلی ترین تولید کنندگان کانتینر در ایران این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی از جمله خرید کانتینر و همچنین کانکس ویلایی با شما همراه باشد. اما آیا شما فکر می کنید که یک کشتی حدود نیم کیلومتری وجود داشته است ؟

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

کانکس

کانکس ویلایی

کشتی Knock Nevis

ابعاد کشتی Knock Nevis

این غول دریایی بسیار بزرگ است که چهار میدان فوتبال را میتوان در عرشه آن جای داد . طول این غول تا ۵٫۵ مایل با دایره چرخشی بیش از ۲ مایل متوقف شود. طول ۴۵۸٫۴۵ متر از نوک تا نوک (LOA) است. این ارتفاع از ارتفاع ساختمان امپریالیست در شهر نیویورک (۴۴۳ متر ارتفاع) و برجهای پتروناس در کوالالامپور (۴۲۴ متر ارتفاع) بالاتر است.همین امر کشتی Knock Nevis را به یک غول دریایی بدل کرده است.

کشتی دارای پرتو ۶۸٫۸ متر است، تقریبا عرض یک میدان فوتبال.

او در هنگام بارگذاری کامل ۲۴٫۶ متر در آب قرار می گیرد، و این باعث می شود که حتی از طریق کانال انگلیسی، حتی به کانال های انسان ساخته شده در سوئز و پاناما، حرکت کند.

آیا کشتی Knock Nevis واقعا بزرگ نیست؟ مطمئنا، او طولانی ترین و بزرگترین کشتی است که در تاریخ ساخته شده است.

NameKnock Nevis
IMO۷۳۸۱۱۵۴
GT۲۶۰,۹۴۱
NT۲۱۴,۷۹۳
Laden Displacement۶۴۶,۶۴۲ long tons
Light Displacement۸۱,۸۷۹ long tons
Length (LOA)۴۵۸٫۴۵ m (1,504.10 ft)
Beam۶۸٫۸ m (225.72 ft)
Draught۲۴٫۶۱۱ metres (80.74 ft)
Depth۲۹٫۸ m (97.77 ft)
PropulsionSteam Turbine
Speed۱۶ knots
Capacity۴,۲۴۰,۸۶۵ barrels (of crude oil)
Tonnage۵۶۴,۷۶۳ DWT
TypeULCC (Ultra Large Crude Carrier)
Ex. NamesSeawise Giant; Happy Giant; Jahre Viking
Post NameMont

عمر کشتی Knock Nevis 

۱۹۷۹: در کارخانه کشتی سازی Oppama صنایع سنگین Sumitomo به عنوان Seawise غول پیکر، در اصل توسط یک صاحب کشتی یونانی که قبل از تولید آن ورشکست شد، اعطا شد.

کارخانه کشتیرانی سپس ساختمان جدید را به OOCL مبتنی بر هنگ کنگ فروخت که بلافاصله چندین متر دیگر آن را طولانی کرده بود؛ و کشتی Knock Nevis ودیگر ابرسازه ها را ساخته است.

۱۹۸۱: شروع به عنوان غول سایوز؛

۱۹۸۶: موشک های Exocet در جنگ ایران و عراق و در آب های کم عمق جزیره Khar Iran غرق شد؛

۱۹۸۸: چند ماه پس از پایان جنگ ایران و عراق،  کشتی نروژی اندرس جره کشتی خراب را به دست آورد، او را مجددا فروخت، توسط کشتی سازی Keppel در سنگاپور تعمیر و دوباره به آبها انداخته شد.

۱۹۸۹: کشتی Knock Nevis نامزد بزرگترین کشتی دنیا

۱۹۹۱: دوباره و دوباره تغییر نام، این بار به Jahre وایکینگ؛

کشتی Knock Nevis

مالکان کشتی Knock Nevis 

۲۰۰۴: کشتی توسط سنگاپور اول اولن تانکرها خرید و تبدیل به یک FSO شد – واحد ذخیره و تخلیه شناوربه آن اضافه شد. او همچنین به کشتی Knock Nevis تغییر نام یافت. سالها پس از آن، او در آبهای قطر، الشحن، در آبهای خلیج فارس به طور دائم در آبهای خلیج فارس فرو ریخت.

دسامبر ۲۰۰۹: فروخته شده به اسکرپین های هند، و تغییر نام مونت برای سفر نهایی به منطقه معدن؛

۲۰۱۰: ضبط شده

پس از تخریب مونت، عنوان بزرگترین کشتی جهان به کشتی های دیگر منتقل می شود، احتمالا کشتی سواران TI Asia و خواهران او TI Europa، TI Oceania & TI Africa.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

خرید کانتینر

خرید کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *