بهترین شیوه های حمل و نقل ریلی

فواید و مضرات حمل و نقل ریلی

فهرست مطلب

پیش از این مطلب برای شما درباره شیوه های حمل و نقل جاده ای و  انواع بوژی کش ها صحبت کردیم.همچنین برای شما یاد اور شدیم که کانتینر ها  برای حمل و نقل دارای نکات و مواردی است که باید به انها به میزان بسیار زیادی توجه داشته باشید.اما در این مطلب هدف را بر این موضوع قرار داده ایم که درباره یکی دیگر از شیوه های حمل و نقل بار یعنی حمل و نقل ریلی صحبت کنیم.همچنین میتوانید به بررسی اصلی ترین فواید و مضرات این نوع حمل و نقل نیز بپردازید.پس ادامه این مطلب را از دت ندهید.پش از این باید این موضوع را برای شما مشخص کنیم که حمل و نقل ریلی به منظور استفاده از راه آهن بجز برای حمل مسافرین است.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

خرید کانکس 

فروش کانتین

حمل و نقل ریلی

حمل بار ریلی

یک قطار حمل و نقل یا قطار کالا یک گروه از واگن های حمل و نقل و یا کالاهای واگن توسط یک یا چند لوکوموتیو در راه آهن کشیده میشوند ، حمل و نقل تمام یا برخی از راه بین فرستنده و مقصد مورد نظر به عنوان بخشی از زنجیره تدارکات در حمل و نقل ریلی میباشد . قطارها می توانند مواد فله، کانتینرهای مجتمع، حمل و نقل عمومی یا حمل و نقل ویژه در خودروهای طراحی شده را هدف قرار دهند.حمل و نقل ریلی و اقتصاد بر اساس کشور و منطقه متفاوت است.

 

وقتی که در نظر گرفته شده از لحاظ ton-miles یا ton-kilometres به ازای هر واحد انرژی مصرف شده، حمل و نقل ریلی می تواند کارآمدتر از وسایل دیگر حمل و نقل باشد. حداکثر اقتصاد ها معمولا با کالاهای فله ای (به عنوان مثال، ذغال سنگ)، به ویژه هنگامی که در فواصل طولانی برداشته می شوند، تحقق می یابند. با این حال، حمل و نقل توسط راه آهن انعطاف پذیر نیست این امر خلاف حمل و نقل جاده ایست ، که منجر به حمل و نقل زیادی حمل و نقل کامیون، حتی در فاصله های طولانی است. انتقال کالاها توسط راه آهن اغلب شامل هزینه های حمل و نقل، به ویژه هنگامی که فرستنده یا گیرنده دسترسی مستقیم به راه آهن ندارد میباشد.

حمل بار سنتی ریلی

به طور سنتی، حمل کننده های بزرگ، کارخانه ها و انبارها را در نزدیکی خطوط راه آهن بنا می کنند و بخش هایی از اموال خود را به نام سایدینگ که کالاها را به کامیون های بارگیری یا تخلیه می کنند، ساخته است. سایر حمل کننده ها کالاهای خود را با واگن یا کامیون حمل می کنند یا از ایستگاه کالا حمل می شوند. لوکوموتیو های کوچک تر از ماشین های راهسازی و کالاها به یک حیاط طبقه بندی می پردازند و هر ماشین با یکی از چندین قطار دوردست که در آنجا مونتاژ می شود، بسته به مقصد آن خودرو تنطیم میشوند . زمانی که به اندازه کافی طول می کشد یا براساس یک برنامه، هر قطار از راه دور به یک حیاط طبقه بندی دیگر ارسال می شود این میتواند بخشی از حمل و نقل ریلی باشد.

فواید حمل و نقل ریلی

بسیاری از اپراتورهای حمل و نقل در حال تلاش برای کاهش این هزینه ها با کاهش یا حذف تغییر در واحدهای فرمول بندی از طریق تکنیک هایی مانند قطار واحد و کانتینرینگ هستند. در بسیاری از کشورها، راه آهن ساخته شده است تا یک کالای مانند زغال سنگ یا سنگ معدن را از یک نقطه داخلی به یک بندر حمل کند.

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی از بسیاری از انواع کالاهای واگن (UIC) یا حمل و نقل خودرو استفاده می شوند . این شامل خودروهای جعبه (US) یا واگن های تحت پوشش (UIC) برای کالاهای عمومی، ماشین های مسطح (US) یا واگن های صاف (UIC) برای بارهای سنگین یا بزرگ، واگن های خوب و یا واگن های “low loader” برای حمل و نقل وسایل نقلیه جاده ای؛ کامیون های یخچال و فریزر برای حمل و نقل مواد غذایی، انواع ساده واگن های باز به منظور حمل و نقل مواد فله، مانند مواد معدنی و زغال سنگ و تانکر برای حمل مایعات و گاز وجود دارد. اکثر زغال سنگها و دانه ها در واگن های قبر یا گوندول ها (ایالات متحده) و یا واگن های باز (UIC) قرار می گیرند که می توانند به سرعت پر شوند و تخلیه شوند تا بتوانند کارایی کارآمد مواد را فعال کنند.

کانتینر ها در حمل بار ریلی

یک ضرر عمده در حمل و نقل ریلی، عدم انعطاف پذیری آن است. به همین دلیل، راه آهن بسیاری از حمل و نقل حمل و نقل را از دست داده است. در حال حاضر بسیاری از دولت ها تلاش می کنند تا حمل بیشتر به قطار ها را به خاطر مزایای زیست محیطی آن به ارمغان بیاورند. حمل و نقل ریلی انرژی بسیار کارآمد است.  در مقایسه با حمل و نقل جاده ای که استفاده از کامیون ها را انجام می دهد، حمل و نقل ریلی تضمین می کند که محصولاتی که به راحتی حمل می شوند و تعداد کامیون ها در یک ترمینال حمل می شود. این امر موجب صرفه جویی در هزینه می شود و هزینه حمل و نقل مربوط می شود.

حمل و نقل ریلی

در اروپا (به ویژه در بریتانیا) بسیاری از شهرهای تولیدی پیش از راه آهن توسعه یافتند. بسیاری از کارخانه ها دسترسی مستقیم به راه آهن ندارند. این بدان معنی است که حمل و نقل باید از طریق یک ایستگاه کالا حمل و نقل می شود، توسط قطار فرستاده می شود و در ایستگاه کالا دیگر بارگیری می شود تا به کارخانه دیگر منتقل شود. هنگامی که کامیونها جایگزین اسب بودند، اغلب اقتصادی و سریعتر بود تا یک جاده را با یک جاده مقایسه کنیم. در ایالات متحده، به ویژه در شهرهای غربی که با راه آهن توسعه یافتند، اغلب کارخانه های راه آهنی مستقر بودند. علیرغم بسته شدن بسیاری از خطوط جزئی، حمل و نقل کامیون از یک شرکت به دیگری توسط حمل و نقل ریلی هنوز هم رایج است.

باربری ریلی

راه آهن ها کاربران اولیه از تجهیزات پردازش داده های اتوماتیک بودند که از قرن بیستم با استفاده از کارت های پانچ و تجهیزات ضبط واحد شروع شد. بسیاری از سیستم های راه آهن به برنامه ریزی کامپیوتری و بهینه سازی برای قطار ها تبدیل شده اند که هزینه ها را کاهش داده و به افزایش ترافیک ترافیکی به ریل کمک کرده است.

حمل و نقل ریلی

ارتباطات راه آهن با سایر راه های حمل و نقل به طور گسترده ای متفاوت است. تقریبا هیچ ارتباطی با حمل و نقل هوایی وجود ندارد، همکاری نزدیک با حمل و نقل اقیانوسها و ارتباط بیشتر با حمل و نقل حمل و نقل از راه دور و بارگیری طولانی مدت. بسیاری از شرکت ها محصولات خود را توسط راه آهن حمل می کنند اگر آنها از راه دور حمل و نقل ریلی ، زیرا می تواند ارزان تر به حمل در مقادیر زیادی توسط راه آهن را از طریق کامیون؛ با این حال، حمل بارور همچنان یک رقیب قابل قبول است که در آن حمل و نقل آب در دسترس است.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

فروش کانتینر

فروش کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *