داکر

معرفی داکر و استفاده از داکر

داکر چیست ؟

فهرست مطلب

پیش از این مطلب برای شما گفتیم که برای حمل و نقل ریلی و همچنین حمل بار جاده ای شیوه هاو ابزار های بسیار زیادی از جمله بزرگترین کشتی های دنیا تا کامیون های الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد.اما یکی دیگر از این وسایل و ابزار های مربوطه را میتوان داکر دانست.اما داکر چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

داکر یکی از پلتفرم‌های معروف و محبوب کانتینر می‌باشد که به ما اجازه می‌دهد تا به سرعت اقدام به ساخت، تست و گسترش برنامه‌های کاربردی کنیم. در واقع، پس از نصب داکر، برنامه‌های کاربردی مورد نظرما ( بهمراه تمام وابستگی‌ها و کتابخانه‌ها و کد‌ها) بصورت image‌هایی درون واحد‌های استانداردی به نام “کانتینر“، قرار می‌گیرند.

داکر

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

کانکس

کانکس ویلایی

بهترین شیوه استفاده از داکر

کانتینر‌های موجود بر روی داکر، یک محیط بسته را برای هر یک از برنامه‌های کاربردی مورد نظر ایجاد می‌کنند و از این طریق مانع از تداخل در اجرای برنامه‌های کاربردی نسبت بهم می‌شوند. با استفاده از داکر شما می‌توانید به سرعت برنامه‌های کاربردی مورد نظرتان را مستقر کنید و آن‌ها را در هر محیطی توسعه دهید و این اطمینان را داشته باشید که کدتان اجرا خواهد شد.

داکر اقدام به مجازی‌سازی در سطح سیستم عامل می‌کند. در واقع درست بر عکس VM، که مجازی سازی را در سطح سخت‌افزار انجام می‌دهد و هر بار با ایجاد یک ماشین مجازی نیاز به ایجاد یک سیستم عامل بر روی آن هستیم. اما داکر در حالتی که چندین کانتینر را اجرا می‌کنیم، به هر کدام از آن‌ها یک سیستم عامل مجازی تخصیص می‌دهد، بطوریکه کاربر فکر می‌کند که با سیستم عامل اصلی کار می‌کند.

داکر

نصب داکر در ویندوز

برای نصب داکر در ویندوز لازم است که به موارد زیر بعنوان پیش‌نیاز توجه کنید:

۱- دارا بودن ویندوز ۱۰

۲- وارد مسیر Control Panel\Programs\Programs and Features شوید وبا انتخاب Turn windows features on or off، قابلیت Hyper-V را فعال کنید.

۳- لازم است حداقل ۴ گیگ RAM داشته باشید.

نکته!!!!
با فعال شدن این قابلیت، دیگر قادر به اجرا کردن ویرچوال باکس یا VM ware‌تان نخواهید بود. اما در این مورد نگران نباشید. ماشین‌های مجازی شما سالم وبه محض غیر‌فعال کردن این قابلیت، اجرا خواهند شد. علاوه براین، شما می‌توانید Docker toolbox را نصب کنیدو به جای استفاده از قابلیت Hyper-V، از ویرچوال باکس اوراکل استفاده کنید.

شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

خرید کانتینر

خرید کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *