پروژه

کاربرد های مختلف کانتینر

کاربرد کانتینر

فهرست مطلب

کاربرد کانتینر به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات تولید شده توسط شرکت مبین کانتین بسیار حائض اهمیت است.میدانید که در صنعت حمل و نقل کالا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محموله های در حال جابجایی از جعبه های بزرگ فلزی با نام کانتینر استفاده می شود.از لحاظ شکل ظاهری ، این کانتینر ها یک مکعب مستطیل غیر قابل نفوذ هستند با بدنه های فولادی ، که از نفوذ آب و یا هوا به درون خود جلوگیری می کنند.

بعد  از حمل کالا عموما  از آنها مجددا در این حوزه تا پایان  کار استفاده می شود اما گاهی با بار به درون شهر می آیند و بعد  از تخلیه کامل بار ، به عنوان انباری از آن استفاده می شود. اما کاربرد دیگری هم برای آن وجود دارد که نیازمند ایجاد تغییرات در بدنه و شکل آن می باشد که آن کاربرد مسکونی یا ویلایی می باشد . ما در ادامه این مطلب به برسی ویژگی های کانتینر مسکونی و نحوه ساخت آن خواهیم پرداخت.

کانتینر ویلایی : این کانتینر ، نوعی کانتینر استاندارد می باشد با این تفاوت که طراحی داخلی و خارجی آن طوری طراحی شده است که کاربرد آن ویلایی است و برای استفاده در باغ ها , ویلاها , زمین های زراعی و..  از آن استفاده می شود .

مهمترین کاربرد کانتینر چیست ؟

کانتینر ویلایی این روزها کاربرد زیادی  دارد زیرا جای روش های سنتی ساخت و ساز را گرفته و می توان آن را به آسانی در محل  دلخواه نصب کرد .

نکته ی دارای اهمیت این است که قانون اداره ی منابع طبیعی و محیط زیست طوری است که مجوز و امکان ساخت و ساز ویلا در هر مکانی  را نمی دهند بنابریان کانتینر ویلایی گزینه ی انتخابی بلسیار مناسبی می تواند باشد .

در کارخانه های ساخت کانتینر ، بنابر سلیقه و سفارش مشتری کانتینر های  ویلایی در کارخانه طرح ریزی و قطعات آن به هم وصل می شود و پس از آماده سازی با کامیون یا هر وسیله ی دیگر به محل مورد نظر برده می شود و نصب می گردد .

کانکس ارزان

کانکس ویلایی

کاربرد کانتینر

کاربرد کانتینر

انواع کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی ثابت نوعی است که  بر اساس نیاز و سفارش مشتری در نوع ثایتی ساخته می شوند . این  کانتینر را اشخاصی سفارش می دهند که دیگر نیازی  به جابه جایی کانتینر ویلایی خود ندارند . این نوع کانتینر به دلیل این که به صورت ثابت هستند لازم و ضروری است که در ساخت آن از مواد درجه ی یک و استاندارد اسشتفاده شود تا در برابر پوسیدگی و سایر عوامل تهدید کننده  مقاوم باشد . کانتینر ویلایی ثابت این قابلیت را دارد که به صورت یک طبقه , دو طبقه و .. ساخته شود .

کانتینر ویلایی سیار

کانتینر ویلایی سیار نوعی دیگر از کانتینر است که به صورت چرخدار ساخته می شوند و در صورت نیاز  به جابه جایی به راحتی می توان آن را حمل و نقل کرد .  این نوع کانتینر نیز طبق سفارش مشتری می تواند  در یک طبقه , دو طبقه و … طراحی و اجرا کرد .

کانتینر

طراحی داخلی کانتینر ویلایی؛

مشابه کانکس ویلایی ، داخل کانتینر ویلایی نیز مجهز به سرویس های بهداشتی ، اتاق نشینمن , اتاق خواب ، سالن, و .. میباشد. سیستم لوله کشی های گاز و آب و سیم کشی برق در کانتینر ویلایی با دقت تمام انجام میشود.

ساخت کانتینر ویلایی

برای ساخت و ایجاد یک کانتینر ویلایی ابتدا باید به اندازه  مساحت مورد نیاز و ملکی که مقصد داریم سازه را در آن قرار دهیم توجه کنیم تا شرایط لازم برای حمل را داشته باشد و موانعی مانند درختان کهنسال و تنومند بر سر راه وجود نداشته باشد زیرا این سازه با تریلی و جرثقیل باید تا محل قرار گیری انتاقال یابد  و در صورتی که چنین شرایطی آماده نباشد نمی توان کانتینر را به آنجا حمل کرد.  پس ازطی  این مرحله ومطمین شدن از اینکه می توان سازه را به آنجا انتقال داد باید سری به فروشگاه کانتینر زده و کانتینر مورد نیاز خود را تهیه کنیم. احتمال دارد یک کانتینر ۲۰ فوت برای نیاز ما کافی باشد و یا ممکن  ما  ۳ عدد کانتینر ۴۰ فوت لازم داشته باشیم که اینها بسته به میزان نیاز ما از یک ویلا میباشد.

کاربرد کانتینر

مراحل ساخت

بعد  از تعیین محل قرار گیری ویلا و ترسیم نقشه ها ی آن ،باید به  سراغ یک تولید کننده ویلای پیش ساخته کانتینری رفت و کار را به آنها سپرده و خود مان ناظر اجرای آن باشیم . اما در صورتی که  خودمان قصد چنین کاری داشته باشیم می بایست مطابق با مراحل خاصی که  توضیح خواهیم داد عمل کنیم. ابتدا لازم است طبق نقشه ، برش هایی در بدنه کانتینر ایجاد کنیم  برای قرار گیری درب و پنجره ها . زیرا این کانتینرها هیچ گونه درب نفر رو و یا بازشوی نورگیر ندارند.

استفاده و کاربرد کانتینر ها 

بعد از اینکار درب و پنجره هایی که از قبل  آماده کرده ایم را در آن جای داده و نصب می کنیم. سپس باید سقف کانتینر و دیواره ها را برای جلوگیری از نفود سرما و گرما عایق بندی کرد که می توان آن را با روش های مختلفی  انجام داد مانند؛  عایق پلی اورتان ، ، پشم شیشه یا پشم سنگ  ، پلی استایرن  و…در آخر  برای پوشش دهی داخلی دیواره ها و سقف می توان از دیوار پوش های پی وی سی کاغذ دیواری و یا طرح چوب استفده کنیم. در ادامه می توانید سرویس های بهداشتی را هم درون آن ایجاد  کنید و با یک پارتیشن درب دار ، اتاق خوبی را در آن ایجاد کنید. اما برای سرویس های بهداشتی ، باید به فکر فاضلاب نیز باشید.

برای ایجاد کابینت آشپزخانه میتوان از کابینت ساز کمک گرفت. در صورتی که  در کار های فنی و اجرایی تخصص لازم را ندارید این کار را به متخصصین آن  (تولید کنندگان کانکس و تولید کنندگان ویلای پیش ساخته)  واگذار کنید. زیرا در غیر این صورت تهیه ابزار الات و تجهیزات ممکن است برای شما هزینه های بسیاری در پی داشته باشد . و یا ممکن است نتیجه کار مطلوب نباشد.

خرید کانتین

فروش کانکس

کانتینر ویلایی دوبلکس

این نوع کانتینر  غالبا برای زمانهایی که ما  نیاز به فضای بیشتری داریم انجام می شود.  اتاق خوابها به طبقه بالا منتقل میشوند کانتینر ویلایی دوبلکس (دو طبقه)  به دو کانتینر ۴۰ فوت و یا یک ۴۰ فوت و یک ۲۰ فوت  نیاز دارد که کمی از فضا خالی بماند و  تا از آن به عنوان تراس طبقه بالا استفاده شود.

قیمت کانتینر ویلایی

قیمت کانتیتر ویلایی از مجموع هزینه های  دکوراسیون داخلی و یا خرید اولیه کانتینر ها و ، نما سازی ، امکانات داخلی ، نقشه کشی ، و دستمزد ها  و هرینه های حمل و نقل بدست می آید که بسته به نوع مصالح انتخابی برای دکور داخلی و نیز امکانات انتخابی،  این هزینه ها متفاوت خواهد بود. اما تقریبا اگر بخواهیم قیمت کانتینر ویلایی در حالت یک طبقه و با ابعاد ۴۰ فوت با سرویس بهداشتی و اتاق خواب ، و آشپز خانه  را بگوییم حدود ۳۴ میلیون تومان خواهد بود که با تغییرات در نوع دکور آن ممکن است تا حدودی پایین یا بالاتر بشود.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *