کامیون خودراننده

جدیدترین کامیون های حمل کانتینر

جدید ترین کامیون های حمل کانتینر ولوو

فهرست مطلب

گفتیم که یکی از مهمترین شیوه های حمل بار در ایران و در دنیا را میتوان حمل بار جاده ای دانست که این امر به وسیله کامیون های حمل کانتینر انجام میشود .اما باید بدانیم که جدیدترین کامیون های حمل کانتینر کدامند. اما Vera کامیون های خوراننده و مستقل جدید ولوو هستند که خود را آماده رفتن به جاده ها می بینند.

در همکاری با شرکت کشتی رانی و تدارکات DFDS، کامیون ورا ولوو بین یک مرکز تدارکات و یک ترمینال بندری در شهر Gothenburg سوئد کار خود را آغاز کرده است.این وسیله نقلیه کانتینرها را در امتداد یک مسیر از پیش تعیین شده حمل و نقل می کند، از جمله یک قسمت از جاده های عمومی را نیز طی می کند.در نهایت، ولوو امیدوار است تا چندین کامیون یا خودرو خودمختار این شرکت به یکباره بتوانند این مسیر را طی کنند.آنها توسط یک برج کنترل و حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت کنترل می شوند.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

قیمت کانتین

کانتین

در حالی که ورا برای فواصل کوتاه مناسب است، قادر به انتقال حجم زیادی از تجهیزات خواهد بود و ولوو امیدوار است که کارایی، انعطاف پذیری و پایداری بیشتری را عرضه کند.مایکل کارلسون (Mikael Karlsson)، معاون رئیس Volvo Trucks، از راه حل های وسیله های خودمختار، گفت: “حمل و نقل مستقل با سطوح سر و صدای پایین و انتشار گاز های اگزوز صفر درصد، نقش مهمی در آینده تدارکات بازی می کنند و برای کسب و کار و جامعه نیز سودمند خواهند بود.”
در حالی که این یک گام مهم است، نباید انتظار نداشته باشیم که ورا را در خیابان ها نزدیک به خود به زودی ببینیم.استقرار در مقیاس وسیع نیاز به تکنولوژی، ایمنی، عملیات و توسعه زیرساخت ها دارد.

کامیون خودراننده

به احتمال زیاد برخی از این موارد در سوئد اتفاق خواهد افتاد، چرا که آزمایش و تست های متفاوت خودروهای مستقل و خودران در این کشور صورت گرفته اند.ماه گذشته، کامیون های خودران Einride شروع به آزمایشات تحویل روزانه در یک جاده عمومی در Jönköping، سوئد کردند.با مشاهده این اتفاقات، واضح است که کامیون های خودمختار و خودران در آینده حمل و نقل و انتقال کالا نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

اگر کامیون‌ها به راننده نیاز نداشته باشند، چطور به‌نظر می‌رسند؟ کامیون خودران وِرا (Vera) ولوو کشف این ایده است و به‌طورکامل از نصب کابین جلوگیری می‌کند تا آن‌ها بتوانند کالاهای موجود در اطراف بنادر و کارخانجات را مؤثرتر حمل کنند. وسیله‌ی نقلیه‌ی چهار چرخ و بدون محدودیت ولوو به‌تازگی اولین مأموریت خود را انجام داد و به‌زودی برای کار حمل کانتینر راهی پایانه‌ی حمل‌ونقل در سوئد می‌شود.

کامیون های خودران در معادن

خودرو خودران ولوو وِرا که شهریور سال گذشته رونمایی شد، از همان سیستم محرکه و بسته‌ی باتری موجود در کامیون‌های الکتریکی ولوو بهره می‌برد. باوجوداین، ظاهر وِرا بیشتر شبیه سورتمه‌ی الکتریکی به‌نظر می‌رسد تا شبیه کامیون الکتریکی. کامیون بدون کابین وِرا شامل چهار چرخ و بدنه است که می‌تواند روی وسایل نقلیه‌ی حمل بار استاندارد و تریلرها نصب شود.

انتظار می‌رود در آینده ناوگان متصل و خودران کامیون ولوو وِرا بتوانند در اطراف بنادر و کارخانجات و سایر تأسیسات با بارهای زیاد استفاده شوند. کامیون خودرانننده وِرا با استفاده از مرکز کنترل بی‌سیم با سایر کامیون‌های مشابه ارتباط برقرار می‌کند که می‌تواند باعث بهینه‌سازی جریان ترافیک شود و اجرای مداوم و آرام عملیات را تداوم بخشد و زمان انتظار را به‌حداقل برساند.

ولوو قصد داشت نحوه‌ی عملکرد این کامیون خودران را در عمل مشاهده و بررسی کند؛ به‌همین‌دلیل، وِرا اولین مأموریت کاری خود را به‌منظور حمل کانتینرها از مرکز تدراکات در گوتنبرگ سوئد به پایانه‌ی بندری در نزدیکی آن برای توزیع به سراسر جهان دریافت کرد. طرح آزمایشی ولوو با همکاری شرکت تدارکاتی DFDS انجام می‌شود و شامل مسیرهای کوتاه با محدودیت سرعت ۴۰ کیلومتربرساعت خواهد بود.

کامیون خودراننده

مایکل کارلسون، از شرکت ولوو می‌گوید:

حمل‌ونقل خودران با سروصدای کم و انتشار صفر گازهای آلاینده در آینده‌ی تدارکات نقش مهمی ایفا می‌کند و برای این کسب‌وکار و جامعه سودمند است. ما این همکاری را شروع مهمی می‌بینیم و می‌خواهیم پیشرفت در‌این‌زمینه را تسریع کنیم. کامیون خودران ولوو وِرا ممکن است محدودیت سرعت داشته باشد؛ اما ما محدودیت سرعت نداریم. آزمایش اولیه وِرا شروع شده و قصد داریم این راه‌حل را در سال‌های آینده راه‌اندازی کنیم.

گروه صنعتی مبین کانتین این افتخار را دارد که با استفاده از برترین ابزار های دنیا و در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ  و مقالات این سایت با دیگر خدمات این گروه آشنا شوید :

کانتینر

کانکس

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *