conex بیمارستانی

conex بیمارستانی

 

conex بیمارستانی یک سازه از پیش ساخته شده می باشد. که برای درمان بیماران از آن استفاده خواهند کرد. همچنین در مناطقی که امکان بنای ساختمان وجود نداشته باشد از این نوع سازه استفاده خواهد شد. در زمانهای بحران مانند جنگ، زلزله و سیل و یا همه گیر بودن یک بیماری این وسیله جنبه حیاتی پیدا می کند. زیرا در کمترین زمان ممکن می توان از آن به عنوان یک مرکز درمانی برای رسیدگی به افراد آسیب دیده استفاده کرد.

کانکس بیمارستانی از جمله سازه هایی هستند. که در بسیاری مواقع به کمک آن ها جان بسیاری افراد از مرگ نجات یافته است. احداث این نوع بیمارستان در مکان های غیر قابل دسترسی و در شرایط خاص باعث شده تا فعالیت های امدادی و خدمت رسانی به موقع به افراد رسانده شود. این نوع سازه ها تنوع زیادی در سایز و میزان امکانات دارند. اما به صورت کلی همه برای یک منظور خاص ساخته خواهند شد.

کــانـــکـس بیمارستانی از لحاظ تنوع

تنوع در کانکس بیمارستانی فراوان است. گاهی بسیار کوچک و در حد یک کیوسک می باشند. گاهی هم در ابعاد و اندازه های بزرگتر که دارای بخش های مختلفی هستند ساخته خواهند شد.

تفاوت بین بناهای ساخته شده و سرپناه بیمارستانی

ساخت و احداث این سازه ها با آن چه عموم مردم فکر می کنند. کاملا متفاوت است. استفاده از این نوع کانکس هزینه های احداث یک بیمارستان را تا حد زیادی پایین خواهد آورد. تفاوت اصلی بین ساخت و ساز در محل با ساختن کانکس این است که اجزاء مختلف کانکس به صورت مجزا ساخته می شود. سپس به مکان مورد نظر منتقل خواهد شد.

بخش های مختلف کــانـکـس بیمارستانی

در درون کانکس بیمارستانی به عنوان یک بنای فلزی بخش هایی را طراحی خواهند کرد که عبارتند از: اتاق انتظار برای مراجعه کننده گان، اتاق مشاوره، یک یا چند اتاق عمل، اتاق نگهداری از تجهیزات و داروها، بخش اورژانس، سرد خانه، اتاق اشعه ایکس، اتاق معاینه بیمار،اتاق پذیرش بیمار برای بستری شدن. همه این بخش ها در کنارهم فضایی را به وجود می آورند که در آن می توان به نیاز بیماران مختلف رسیدگی کرد.

موارد استفاده از سرپناه بیمارستانی

از این نوع بیمارستان علاوه بر اینکه به عنوان یک بیمارستان و مکانی برای رسیدگی به کار درمان بیماران می توان از آن استفاده کرد. کاربرد های دیگری از جمله به کار گیری آن به عنوان یک مرکز ایزوله مناسب و کارآمد است.

نیاز به برق و در این conex چگونه رفع می شود؟

این نوع بیمارستان را اغلب در مکان های مختلف و به صورت سیار می سازند. به همین علت در بسیاری مواقع دسترسی به برق امکان پذیر نیست. بنابراین از یک روش ساده اما کاربردی استفاده می کنند. بر روی سقف از تکنولوژی پیشرفته سلول های فتوولتائیک بهره گرفته خواهد شد. به وسیله این تکنولوژی از نور خورشید منابع مورد نیاز برای بیمارستان را تامین می کنند.

ویژگی های conex بیمارستانی

۱: قابلیت امداد رسانی و رسیدگی همزمان به تعداد زیادی بیمار و مصدوم

۲: از بخش های مهم یک بیمارستان پیشرفته برخوردار است

۳: کانکس بیمارستانی نوعی طراحی می شود که استقامت لازم در برابر شرایط های مختلف جوی را داشته باشد.

۴: عایق بودن در برابر سرما و گرما

۵: استحکام زیاد در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی

۶: امکان برپایی آن در کمترین زمان ممکن

۷: دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی در درون سازه هستند.

۸: دارای یک طراحی بخصوص که تا حد زیادی آن ها شبیه به یک بیمارستان واقعی خواهد کرد.

۹: تولید شده با سیستم های کنترل شده.

۱۰ استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در ساخت آن ها

چرا امروزه نیاز به تولید این مدل سرپناه از اهمیت زیادی برخوردار است؟

با توجه به شرایط فعلی که جهان با آن درگیر است بیمارستان ها تحت فشار خیلی شدیدی قرار دارند. هر روز بر تعداد بیمارانی که به مراقبت های فوری و بستری شدن نیاز دارند افزوده می شود. بیمارستان ها غالبا با کمبود تخت و مکانی برای بستری شدن بیماران و مراجعه کنندگان روبه رو هستند. بر این اساس یکی از بهترین راه های حل این مشکل استفاده و احداث این نوع بیمارستان در کنار بیمارستان اصلی است تا فضای کافی برای رسیدگی به بیماران ایجاد شود.

کــانــکــس بیمارستانی صحرایی

استفاده از روش های پیش ساخته برای احداث و راه اندازی یک مرکز درمانی باعث به وجود آمدن ساختمانی فلزی به این نام شده است. این بنا از بخش های مختلفی ساخته می شود. به علت برپایی آن در مکان هایی که نیاز فوری به احداث یک مرکز درمانی وجود دارد نام آن را کانکس بیمارستانی صحرایی نهاده اند.

معمولا این سازه را از پنل های آماده تهیه می کنند. همچنین استراکچر های آن از آهن و اتصالات جوشی است. برای راه اندازی آن باید یک سکو به عنوان کرسی در نظر گرفته شود. سپس می توان سازه را در مدت زمانی کوتاه بر روی آن مستقر کرد. در رابطه با این نوع بیمارستان باید گفت که این بناها هرگز نمی توانند جای یک بیمارستان مجهز و تخصصی را بگیرند. بلکه فقط برای رفع نیاز در زمان های بحران به کار می آیند.

conex بیمارستانی سیار

نوعی دیگر از کانکس بیمارستانی وجود دارد که از نوع سیار بسیار کوچک تر است. معمولا آن را به نام کانکس درمانی می شناسند. از این مکان بیشتر برای درمان های سرپایی استفاده می شود. در این مرکز درمانی کوچک اغلب یک یا دو اتاق در نظر گرفته خواهد شد. یکی برای استراحت بیمار و دیگری برای پزشک و پرستار.

مزیت این مدل از سازه ها این است که چرخدار بوده و به راحتی می توان آن را جابجا کرد. در بعضی مواقع از یک کانتینر در کنار آن استفاده می شود. از این کانتینر برای نگهداری تجهیزات و داروهای لازم استفاده خواهد شد.

گروه تولیدی صنعتی مبین کانتین بزرگترین تولید کننده کانکس و کانتینر در سطح کشور می باشد. که با ساخت و تولید انواع مختلف و متنوعی از این محصول توانسته است جا پای خود را به عنوان یک تولید کننده برتر در بازار این نوع کالاها باز کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تنوع محصولات و همچنین نحوه فروش و قیمت آن ها به گروه تلگرامی و واتس آپ این شرکت بپیوندید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

سرپناه ضد زلزله

سرپناه ضد زلزله   سرپناه ضد زلزله سازه ای است که در هنگام وقوع زلزله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارتباط با ما