راهنمای خرید سازه دوبلکس

راهنمای خرید سازه دوبلکس

با توجه به تغییراتی که در طراحی و ساخت ساختمان های تازه تاسیس به وجود آمده است،خرید سازه دوبلکس را می توان مانند سازه های مدرن دیگر در ابعاد و اندازه های متنوعی اجرایی کرد. این نوع کانکس های پیش ساخته هم از این قاعده مستثنا نبوده اند و روز به روز تنوع طرح و کاربرد آن ها دچار تغییر و تحول خواهد شد.

سازه دوبلکس چیست؟

کانکس دوبلکس سازه ای است دو طبقه که ستون طبقه پایین وزن طبقه بالا را تحمل خواهد کرد بنابراین مقاومت و استحکام در این ساخت نوع کانکس بسیار مهم و حیاتی است.در این نوع سازه طبقه پایین به وسیله راه پله ای از پیش ساخته شده به طبقه بالایی متصل خواهد شد.

مزایا و ویژگی های سرپناه دوبلکس

خصوصیات و ویژگی های کانکس دوبلکس با توجه به محل ساخت و همچنین ابعاد و اندازه آن ها متفاوت خواهد بود زیرا:

۱: شرایط اقلیمی منطقه ای که سازه در آن نصب خواهد شد در نوع مصالحی که در ساخت آن به کار می رود لحاظ می شود.

۲: در این نوع کانکس پیش ساخته امکان جابجایی وجود ندارد. دلیل آن هم اتصال سازه به فونداسیون است. از طرفی دیگر اتصالات طبقه دوم به طور مستقیم به طبقه اول متصل است.

۳: در این نوع سازه چون بحث مقاوم سازی در برابر باد و طوفان های شدید مطرح است بنابراین ساختمان باید از قسمت پی به فونداسیون متصل باشد.

۴: سقف طبقه اول به صورت عرشه فولادی بتن ریزی می شود تا صدای رفت و آمد از طبقه بالا به طبقه پایین منتقل نشود.

۵: این کانکس ها اغلب به صورت دائمی نصب خواهند شد و قابل جابجایی نیستند اما در مواردی خاص که به ناچار جابه جایی باید صورت بگیرد یا باید کف بتنی به کلی تخریب شود و یا این که از جرثقیل های غول پیکر برای حمل آن استفاده شود.

۶: در این نوع سازه ها می توان در هر طبقه طبق سلیقه مشتری آشپزخانه و سرویس بهداشتی و همچنین اتاق ها را به تعداد مورد نیاز تعبیه کرد.

۷: هزینه ساخت کانکس دوبلکس بسیار کمتر از حد ساخت ساختمانی یک طبقه سنتی است. بنابراین برای افرادی که از بودجه کمتری برخوردار هستند این سازه های از پیش ساخته شده گزینه ایده آلی می باشند.

۸: در این نوع کانکس ها می توان از خط تلفن ثابت استفاده کرد.

۹: اگر بعد از مدتی تصمیم به فروش این کانکس را گرفتید می توانید با قیمتی بالاتر از قیمت تمام شده آن را به فروش برسانید.

مهم ترین مشخصات خرید سازه دوبلکس

در مواقعی که افراد زمینی با مساحت کمتر از حد نیاز خود را در اختیار دارند می توانند برای استفاده بیشتر از فضا از انواع کانکس دوبلکس استفاده کنند. همچنین در بسیاری موارد استفاده از این سازه ها باعث ایجاد دید و منظره ای زیبا خواهد شد.

قیمت conex دوبلکس

کانکس دوبلکس از لحاظ هزینه با کانکس یک طبقه تفاوت چندانی ندارد زیرا این نوع سازه را به عنوان دو کانکس جدا در نظر خواهند گرفت. تنها تفاوت قیمتی که وجود دارد چیزی در حدود ۱۰ درصد می باشد زیرا باید ستون و اسکلت طبقه اول کمی محکم تر از حالت عادی ساخته شوند تا تحمل سنگینی وزن طبقه دوم را داشته باشند.

بسیاری از افرادی که قصد خرید این نوع کانکس را دارند خیال می کنند که قیمت آن کمی پایین تر از کانکس یک طبقه خواهد بود. اما آنچه در عمل نشان داده خواهد شد این است که بنا به دلایل ذکر شده قیمت آن ها کمی بالاتر از سازه یک طبقه خواهد بود.

کاربردهای متفاوت خرید سازه دوبلکس

کانکس دوبلکس برای مواردی از جمله: مسکونی، اداری و تجهیز کارگاهی استفاده خواهد شد.

در هر کدام از این موارد نحوه چیدمان قسمت های داخلی و نوع آن ها و همچنین دسترسی هر کدام به نوع امکاناتی که در آن ها تعبیه شده است متفاوت خواهد بود که بنا به نوع کاربرد و کاربری کانکس ها طراحی و اجرا خواهند شد.

دلایل استفاده از سازه دوبلکس به عنوان ساختمان اداری

علت بکارگیری کانکس دوبلکس در بخش اداری دلایل متفاوتی دارد.دلیل اول استفاده حداکثری از فضا می باشد. دلیل دوم هم تمرکز بالایی است که در این نوع سازه ها ایجاد می شود زیرا اغلب طبقه بالایی را اتاق مدیر و یا رئیس در نظر خواهند گرفت و طبقه پایین را برای اتاق کارمندان و کارکنان آماده خواهند کرد. این کار باعث خواهد شد تا کارکرد کارکنان به دقت زیر نظر گرفته شود و همچنین رفت و آمد برای انجام امور اداری آسان تر باشد. زیرا تمام واحدهای اداره در یک قسمت قرار دارند و امور اداری با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

معایب استفاده از سرپناه دوبلکس

۱: همه کانکس ها و بخصوص کانکس دوبلکس دارای عمر کوتاه می باشند. طول عمر مفید این سازه ها در حدود ۳۰ سال است. در حالی که از ساختمان های سنتی بیشتر از ۶۰ سال به بالا می توان استفاده کرد.

۲: نبود یک سیستم نظارتی منظم از طرف نظام مهندسی کشور بر روی این نوع سازه ها. تنها نظارتی که انجام خواهد شد از طرف شرکت های سازنده این کانکس ها می باشد.

۳: برای ساخت و اجرای این سازه ها هیچ گونه مجوزی از طرف هیچ نهادی صادر نخواهد شد. این در حالی است که برای اجرای این نوع پروژه ها لازم است فرد یا افرادی خارج از مجموعه به عنوان ناظر بر تمام مراحل کار نظارت داشته باشند تا تمام موارد ایمنی در حین ساخت و اجرا در دستور کار قرار بگیرد.

۴: به علت قرار گیری این نوع کانکس ها در فضاهایی که از چهار طرف باز می باشند اتلاف انرژی در آن ها بیشتر از حد معمول خانه های سنتی است.

۵: با توجه به طول عمر مشخصی که این خانه های از پیش ساخته دارند باید بعد از مدتی اقدام به مرمت و بازسازی این نوع سازه ها کرد.

اگر شما هم علاقمند به خرید و نصب این نوع کانکس ها هستید می توانید با شرکت تولیدی مبین کانتین تماس بگیرید و از نحوه ساخت و اجرا و همچنین قیمت نهایی آن ها اطلاعاتی را کسب کنید. مشاوران و مهندسان این شرکت با کمال افتخار در خدمت هموطنان عزیز برای پاسخگویی به سوالات و همچنین دادن مشاوره به آنان هستند.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

سرپناه ضد زلزله

سرپناه ضد زلزله   سرپناه ضد زلزله سازه ای است که در هنگام وقوع زلزله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارتباط با ما