خانه پیش ساخته دست دوم

خانه پیش ساخته دست دوم

استفاده از خانه پیش ساخته دست دوم در سراسر جهان به امری رایج تبدیل شده که قابلیت جابه جایی این مدل خانه ها باعث شده تا محبوبیت آن هم بیشتر باشد. با افزایش هزینه های مصالح سنتی مانند آهن و سیمان موجب شده است تا بسیاری از افراد به خرید این نوع سازه ها روی بیاورند.

خانه پیش ساخته دست دوم چیست؟

خانه پیش ساخته دست دوم به خانه هایی گفته می شود که در کارگاه یا کارخانه طبق نظر و سلیقه مشتری تولید و ساخته می شوند. سپس مدتی مورد استفاده شخص یا افرادی قرار می گیرند و بعد از آن توسط اشخاص دیگری خریداری شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرند.

پیش ساخته دسته دوم

سازه پیش ساخته قابل حمل

از رایج ترین خانه پیش ساخته دست دوم که در این سال های اخیر تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته اند. خانه های قابل حمل هستند. در ساخت این نوع خانه ها از شاسی های فلزی. فریم ها . عایق ها و ورق های مختلف و ساندویچ پانل استفاده خواهد شد. این منازل قابل حمل غالبا شامل انواع متنوعی از کیوسک های نگهبانی و حراست. کانکس ها و توالت های عمومی و غیره می باشند.

ویلای پیش ساخته غیر قابل حمل

خانه پیش ساخته غیر قابل حمل منازلی هستند که به طور ثابت و دائم در یک مکان قرار داده می شوند. استفاده از این مدل خانه زیاد متداول نمی باشد و معمولا به صورت خانه های ال اس اف. کلبه های چوبی وود فریم. خانه های چوبی الواری ساخته می شوند. مزیت این نوع خانه ها این است که به دلیل این که خانه بعد از سرهم کردن و مستقر شدن جابه جا نخواهد شد در ساخت آن ها از مصالح محکمی که دارای مقاومت و استحکام بیشتری هستند استفاده می شود.

ویژگی های بارز ویلای پیش ساخته دست دوم چیست؟

۱: مهمترین و بارزترین ویژگی این خانه ها سبک بودن آن ها است. این نوع خانه ها چون ابتدا باید در کارگاه یا کارخانه تولید شوند و سپس به محل انتقال داده شوند. این ویژگی آن ها بسیار به چشم خواهد آمد.

۲: هزینه های انرژی که در این منازل صرف خواهد شد بسیار ناچیز است. به طوری که همه افراد با هر نوع وضعیت اقتصادی که در آن قرار دارند می توانند از پس هزینه های انرژی مصرفی این منازل بر بیایند.

۳: قابلیت جابه جایی این خانه ها با هدر دادن کمترین مصالح

۴: قابلیت قابل ملاحظه این نوع سازه در برابر رطوبت هوا و نم.

۵: مقاوم بودن در برابر شرایط نامطلوب و نامساعد جوی مانند زنگ زدگی و پوسیدگی

۶: نصب راحت و آسان قطعات سازه

۷: دارای قابلیت استحکام در برابر آتش سوزی و حرارت بالا

۸: سهولت در نصب تاسیسات

۹: قابلیت سازگاری این نوع خانه ها با شرایط جوی مختلف

۱۰: صرفه جویی در زمان و هزینه های ساخت سازه

معایب ویلای پیش ساخته دست دوم

با وجودی که این خانه ها از محبوبیت زیادی برخوردارهستند. همچنین دارای مزایای فراوانی می باشند. اما نواقص و ایراداتی هم بر این نوع سازه ها وارد است. از جمله:

۱: در ساخت این نوع منازل محدودیت ساخت طبقات وجود دارد. به طوری که نمی توان خانه را در چندین طبقه احداث کرد.

۲: در خرید و فروش این نوع خانه حتما باید شخصی متخصص و با تجربه حضور داشته باشد.

۳: تهیه کردن قطعات فلزی به کار رفته در این خانه ها مانند قطعات فلزی گالوانیزه در کارخانه و کارگاه ها هزینه زیادی را به دنبال خواهد داشت.

۴: ساخت دهانه این مدل خانه ها همیشه با محدودیت همراه است.

۵: امکان دارد خانه دست دوم خریداری شده از لحاظ ابعاد و اندازه با فضای مورد نظر برای نصب و استقرار دوباره آن هم خوانی نداشته باشد.

صرفه جویی در هزینه های خانه پیش ساخته دست دوم: بحث صرفه جویی دراین مدل منازل بحثی مفصل و قابل تامل است. زیرا زمانی که مسئله هزینه ها و صرفه جویی در آنها مطرح می شود. صرفه جویی در همه زمینه ها مورد بحث است. از جمله:

۱: حذف مصالح پر هزینه ای مانند سیمان

۲: به دلیل سرعت بالا در ساخت، هزینه های اجرایی تا حد زیادی کاهش خواهند یافت.

۳: امکان برگشت پذیری سرمایه در مدت زمان اندک

۴: افزایش طول عمر سازه

۵: حذف بالای ضایعات

۶: دارای قابلیت مونتاژ و دمونتاژ به دفعات مکرر

۷: خانه پیش ساخته بعد از استفاده در یک محل می توان آن را دمونتاژ کرد و سپس به محلی دیگر انتقال داد و دوباره آن را مونتاژ کرد و مورد استفاده قرار داد.

۸: مقاومت بالای این سازه در برابر زلزله های بسیار قوی تا ۸ ریشتر. نیروی زلزله بر سازه های سبک رابطه ای معکوس دارد. یعنی هر چه وزن سازه سبک تر باشد در برابر زلزله مقاوم تر است.

انعطاف پذیری در سازه های پیش ساخته

در این نوع سازه ها انتقال و مونتاژ دوباره بسیار راحت و آسان است. زیرا تکنولوژی به کار رفته در این سازه ها به گونه ای است که انعطاف پذیری آن را تا حد زیادی بالا برده است. به همین سبب تغییر در طرح و نقشه ساختمان بدونه هیچ مشکلی امکان پذیر است.

سخن آخر: معمولا برای خرید نوع دست دوم این خانه ها که مدتی هم از کارکرد آن ها گذشته است. باید به موارد زیادی توجه نمود. زیرا در خرید مدل نوآن از سالم بودن همه قطعات و قسمت ها مطمئن هستید اما در سازه های دست دوم چون قیمت خانه از طرف صاحب آن پیشنهاد می شود امکان دارد قیمت درخواستی بیشتر از ارزش سازه دست دوم باشد.

به همین علت بهتر است که این نوع منازل توسط افراد متخصص و باتجربه مورد بازدید و بررسی دقیق قرار بگیرند. تا از ایمنی و سلامت آن اطمینان حاصل شود. در همین راستا گروه صنعتی مبین کانتین با خریداری و فروش مجدد این نوع سازه ها با قیمت واقعی و منصفانه در خدمت مشتریان می باشد. برای کسب اطلاعات درباره خرید و فروش خانه پیش ساخته دست دوم در این شرکت با کانال های ارتباطی آن تماس حاصل فرمایید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

سرپناه ضد زلزله

سرپناه ضد زلزله   سرپناه ضد زلزله سازه ای است که در هنگام وقوع زلزله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارتباط با ما